NASKLADNILI JSME KOMPLETY ZA 2.150,- :)

Jak si vybrat? - SKATE TRUCKY

truck-oem-rozmontovanej(1)
 

 

 

SKATE PŘÍRUČKA - by Tomáš Vintr

po 26ti letech na skateboardu k tomu, doufám, mám co říct:-)

 

 

SKATEBOARDOVÉ TRUCKY


Je léto, ty skatuješ naplno a tvůj skate komplet už má téměř odslouženo, trucky už jsou progrindované, silentbloky prasklé nebo máš dokonce prasklý, případně ohnutý truck? Ať už jsi profík, nebo amatér, tahle příručka ti pomůže vybrat správné skate trucky a vyhnout se tak nepříjemnostem spojeným se špatným výběrem tvého prvního kompletu, nebo jednotlivých komponentů!

 

Jako začátečník asi přemýšlíš, jaké trucky ti budou vyhovovat a co je to "správný" na čem bys měl/a jezdit? Mám pro tebe všechny odpovědi, které hledáš a právě tahle SKATE PŘÍRUČKA je něco, co potřebuješ:-) Vysvětlím ti, jaké trucky potřebuješ a co dalšího je důležité při výběru a koupi.

 


 

 SKATE PRIRUCKA - jak si vybrat - DETAIL - TRUCKY

 

 

Ty nejkvalitnější PRO SKATE TRUCKY z top (a často patentované) slitiny na českém trhu najdeš právě zde ---> TRUCKY - icon

 

 

 

 

PARAMETRY SKATEBOARDOVÝCH TRUCKŮ

 • Nejlepší materiál pro výrobu skate trucků je SLITINA (pevný hliníkový materiál)
 • Profi skate trucky se vyrábí v několika různých variantách a to jak tvarů, tak tvrdostí
 • Trucky mají několik různých druhů měření velikosti (a označení) - každý výrobce má své
 • Trucky se standardně vyrábějí v šířkách 129 - 149 (poté se jedná o atypy)
 • Výška trucků se dělí na Low / Medium / High (dle velikosti koleček)
 • Šířku trucků vybíráme podle šířky naší skate desky

SKATE PRIRUCKA - kolecka a trucky - tabulka  

PODLE ČEHO VYBÍRÁME?

 

 • Styl ježdění: Pokud chcete jezdit na skateboardu po městě a mít ho jako cruiser, doporučuji širší a vyšší trucky (lépe zatáčí a je menší šance "zaseknutí se"). Pokud chcete jezdit streetovou techniku, doporučuji trucky nízké nebo medium (pro menší kolečka), lépe se na nich dělají technické triky, na street skateboarding, kde skáčete gapy nebo jezdíte raily doporučuji trucky medium nebo high a kolečka 52-54mm. Do skateparku se používají trucky podobných parametrů jako na street. Do bowlů a vertikálních ramp se používají trucky high a širší - podle šířky desky a velikosti koleček (ta bývají na bowl a vert také velká).
 • Kde chci jezdit:
  Street a Skateparky: nejčastěji trucky od 129 a 139 (podle velikosti desky a koleček viz výše)
  Bowl / Bazén / Minirampa: nejčastěji trucky 139 a 149 (opět dle velikosti desky a koleček)
  Vertikální rampa: 149 a větší
  Ježdění na cruiseru (po městě atd): nejčastěji 139 a větší, výška high
 • Co chci na mém skatu dělat - Flipové triky (čím nižší trucky, tím lehčí je celý komplet a lépe se dělají flipy), Polety a rychlá jízda: vyšší trucky (nabízí lepší možnost zatáčení a méně "sekání se")
 • TVAR TRUCKŮ: je třeba vyzkoušet - dle osobních preferencí

Screen Shot 2020-08-12 at 15.19.12

 

Na Velikosti a Tvaru Záleží - Najdi si ideální SKATE TRUCKY!

 

Velikostí trucků je nejčastějí míněna jejich šířka. Šířka trucků se měří a zobrazuje v palcích, milimetrech nebo dle různého označení výrobce. Pro představu, jeden palec se rovná 2.54 cm. Jak jsem zmiňoval výše, pro street a skatepark ježdění jsou ideální trucky většinou v rozmezí 129 (neboli 5") nebo 139 (neboli 5.25"), pro ježdění v bazénech a vertikálních rampách (což je méně běžné) se používají trucky širší, nejčastěji 149 nebo i 159 (5.5" a 5.75"). Obecným pravidlem je fakt, že čím užší je skateboard, tím užší trucky si pořizujeme. Naopak čím širší skateboard máme, tím vyšší a širší trucky si pořizujeme. Pro děti vybíráme trucky užší a dle velikosti koleček přiměřeně vysoké.

Skate Trucky vybíráme podle 2 hlavních kritérií - Šířka a Výška, jak jsem již zmiňoval výše. Zkráceně, pro Street vybíráme trucky šířky 129(5") - 139(5.25") pro Skatepark vybíráme trucky podobně jako pro Street, pro Bowl a Vertikální rampu vybíráme trucky široké a vysoké.

 

Ty nejkvalitnější PRO SKATE TRUCKY z top (a často patentované) slitiny na českém trhu najdeš právě zde ---> TRUCKY - icon

 

 

Zpět do obchodu